הזאבים

תיאטרון חיפה

הזאבים
הצגות > צפון > הצגות תיאטרון

מחזה מאת הלל מיטלפונקט ובבימויו

1978. שנה לאחר המהפך הפוליטי שהעלה את הליכוד לשלטון, במשק חקלאי מתפורר, זאבה ובנה דב מנסים לשרוד את פגעי הזמן והכלכלה. הם מוקפים באיבתם הנושנה של שכניהם אנשי "תנועת העבודה" ומנודים ע"י חבריהם בתנועת "חרות" ( אחיהם באצ"ל ובלח"י ), התנועה שעד לא מכבר הם היו בשר מבשרה. שובו המפתיע של הבן הצעיר נריק מארה"ב, מסמן אולי תחילתו של שינוי לטובה, או אולי להיפך, את שקיעתה הסופית הבלתי נמנעת של המשפחה. "הזאבים" הוא דרמה משפחתית סוערת ונוגעת ללב שגיבוריה כלואים בצל סודות אפלים מן העבר, בסבך פתולוגיות משפחתיות, והנושאים חלום אחד גדול: לשוב ולתפוס מקום בפוליטיקה של ישראל "החדשה".

שחקנים: תיקי דיין, אלון דהן, דן שפירא, יצחק חזקיה, יוסי קאנץ, תמר קינן

משך ההצגה: שעה וארבעים דקות ללא הפסקה

 

 הביקורת משבחת

" תיקי דיין עושה את אחד מתפקידיה המרשימים ביותר ב"הזאבים" בקאמרי...בהדרכתו של הבמאי הלל מיטלפונקט הצוות המשובח של הקאמרי, יצחק חיזקיה, יוסי קאנץ, ותמר קינן עושים עבודה נאה. דן שפירא ואלון דהן בונים תפקידים מורכבים ומעוררי הזדהות כצמד הבנים. תיקי דיין, בתפקיד הראשי של האם המניפולטיבית הגדולה, בונה את אחד מתפקידיה המרשימים ביותר. אי אפשר לאהוב אותה, אבל בהחלט ניתן להעריך אותה כסוג של כוח טבע שאינו מאפשר לשום אדם להסיט אותה ממשימתה." (ידיעות אחרונות 3.8.2016)

" מחזה עשוי היטב במסורת האיבסנית ... תיקי דיין מצויינת , האישה-אמא הישראלית היהודית האולטימטיווית על הבמה הישראלית...לצידה  דן שפירא, בן דמות נתניהו, חלקלק, חביב, רהוט, נבוך... אלון דהן, במלאות אנושית חמה, פגועה וכואבת של הישראלי הטוב, שכל זה נעשה על חשבונו, ובעיקר יצחק חזקיה, בדמות אחי האם, ההומוסקסואל, הדחוי שמצליח לגנוב את ההצגה בחן שובר לב ועצוב עד אין קץ"...(הארץ 28.07.2016)

"... תיקי דיין, הנושאת בזקיפות קומה את ההצגה על כתפיה, אלון דהן נפלא ומרגש כבן הבכור שמוצא עצמו מנושל מתקוות וממעמד, ובעיקר מאהבה. דן שפירא חלקלק וממזרי למופת כבן הצעיר שבא פתאום ובלי כוונה מוצא עצמו משיח שיגשים את אמו. יצחק חזקיה מענג כדוד ההומו ומרגש בווידוי על אהבתו הגדולה ועונשה. יוסי קאנץ מצוין כחבר האמיתי של המשפחה שלבו ופיו שווים, ותמר קינן טובה כבתו יאירה..." (הבמה 31.7.2016)

" המחזה המקורי ממשיך לחגוג... הביצוע, בבימויו של המחזאי  מעולה מבחינת הליהוק, האווירה והמשחק. בראש ובראשונה  יש לציין את תיקי דיין בתפקיד האם זאבה, כטיפוס עם אופי וזהות אישית, כאשה וכאם, הנושאת עמה לא מעט  טראומות. צל"ש נוסף מגיע לאלון דהן בתפקיד הבן דב, דן שפירא בתפקיד הבן נריק, יצחק חזקיה בתפקיד שניאור אחיה של זהבה, ויוסי קאנץ..." (מקור ראשון 29.7.2016)

"ייחודו של מיטלפונקט בא לידי ביטוי ביכולתו לכתוב דמויות המבטאות ספקטרום רחב של רגשות, לתמרן ולתזמר בין רגעי הדרמה לרגעי ההומור. חבורת שחקנים מיומנת ומקצוענית עד קצות הציפורניים: תיקי דיין, אלון דהן, יצחק חזקיה, דן שפירא, תמר קינן ויוסי קאנץ. מדובר בשחקנים אחד אחד שנכתבו להם תפקידים מורכבים, המאפשרים להם להבליט את כישרונם הדרמטי והקומי יחדיו. עבודת בימוי מעולה". (מעריב  )2/8/2016

"דרמה משפחתית נוקבת, מטלטלת, מעניינת ומרתקת..שעתיים של הנאה צרופה. אחת ההצגות הטובות והעוצמתיות שראיתי לאחרונה. לא להחמיץ."

TheMarker Café  11/6/16

"מיטלפונקט הבמאי יודע להשתמש בטקסט, כדי ליצור על הבמה מערכת רבת ניואנסים, אותנטית ואנושית...."הזאבים" היא הצגה שתופסת אותך מהרגעים הראשונים בחיים האותנטיים שמפעפעים בעורקיה, במחויבות של השחקנים ובהשראה האמיתית  שבוקעת ממנה. על כן, נהניתי מ"הזאבים" יותר מכל הצגה מקומית אחרת שראיתי בזמן האחרון.

תיקי דיין מוכיחה כאן שוב, ואולי יותר מאי פעם, שהיא יורשת ראויה לשחקניות הגדולות של הדור הקודם... לא נותר אלא לומר לה בראבו.(עכבר העיר 3/8/2016)

תאריך
יום שלישי,24 באוקטובר, 2017
מקום
תיאטרון חיפה
תחילת מופע
20:30
מחיר מלא
180 ₪
מחיר למנוי פיס
85 ₪
סוג מופע
ישיבה

  מופעים נוספים

המכירה אסורה למי שטרם מלאו לו 18 שנים.
אזהרה: משרד הרווחה והשירותים החברתיים קובע, כי הימורים עלולים להיות ממכרים. ניתן ליצור קשר עם מוקד הרווחה למידע וסיוע של משרד הרווחה והשירותים החברתיים שמספרו 118 (שיחת חינם) 24 שעות ביממה. הזכייה תלויה במזל בלבד, ואינה קשורה לידע, נסיון, יכולת או ריבוי משחקים.
בהגרלות המנויים ניתן לזכות בפרס מירבי שבין 50,000 ₪ עד 1.5 מיליון ₪. סכום הפרס משתנה מהגרלה להגרלה.
הרשמו לניוזלטר שלנו ותהנו ממגוון הטבות, כבר עכשיו! לחצו כאן